Fjalitë që një partner i thotë kur ju mashtron apo tradhton

Life style

Fjalitë që një partner i thotë kur ju mashtron apo tradhton

Më: 16 mars 2021 Në ora: 15:04
Foto ilustrim

Zakonisht në fillim ne gënjejmë veten dhe nuk duam që ajo të jetë e vërtetë, por fakti është se burrat ndonjëherë tradhtojnë. Cilat shenja duhet të shikoni nëse dyshoni se burri juaj po ju tradhton dhe a ka gjëra të caktuara që burrat thonë ose bëjnë kur mashtrojnë?

Marcelina Hardy, një terapiste dashurie, ndau për Shymagazine dhjetë gjëra që burrat thonë kur mashtrojnë. Është e mahnitshme se sa burra shqiptojnë të njëjtat fraza, sikur lexojnë një libër se çfarë të thonë kur mashtrojnë.

Ajo është vetëm shoqja ime

A po i ndizet celulari gjatë gjithë kohës? A po vijnë mesazhe të reja që po u përgjigjen? Sigurisht që menjëherë arrini në përfundimin se ai del me një tjetër. Gjithashtu, ai nuk ju tregoi asgjë për të para se ta zbulonit vetë dhe kur e pyesni nëse mund ta takoni, ai ankohet. Kjo sepse ajo në të vërtetë nuk është shoqja e tij, por e dashura e tij.

Respektoni privatësinë time. Mos e prek telefonin tim

Nuk dëshiron që ju të prekni telefonin e tij nga frika se ose do të shihni mesazhe prej saj ose se ajo do të dërgojë një mesazh të papërshtatshëm kur të merrni telefonin e tij. Ndoshta ai ka fotografi të saj në telefon ose thjesht është duke pritur një.

Ju po më tradhtoni, apo jo?

Po, burrat që mashtrojnë do ta akuzojnë partneren e tyre për mashtrim. Pse? Kjo sepse ata kanë filluar të mendojnë: “Epo, nëse mund ta bëj, edhe ajo mund ta bëjë”.

Ju nuk jeni mjaft e mirë

Papritmas ai ankohet për të gjitha gjërat që bëni dhe nuk keni ide se cili është problemi i tij. Ai nuk do të mashtrojë nëse ju do ose mendon se nuk mund të gjejë një më të mirë. Kështu që ai beson se ju nuk jeni mjaft e mirë për të dhe kjo është arsyeja pse ai u nis në kërkim të një më të mirë. Mos u shqetëso, në realitet je më shumë se mjaft e mirë.

Larjen mund ta bëj vetë

Nëse normalisht keni një ndarje të punëve të shtëpisë dhe puna e tij nuk është të bëjë lavanderi, në fillim mund të mendoni se ai është i mirë për t’ju ndihmuar. Fatkeqësisht, ai e bën këtë në mënyrë që të mund të fshehë një gjurmë trëndafilash, aromën e parfumit ose disa prova të tjera të lidhjes me “të dashurën e tij”.

Unë duhet të qëndroj që të mbaroj punën

Ndoshta ai ka më shumë punë për të bërë dhe vjen në shtëpi çdo ditë më vonë se zakonisht. Kjo sepse ai nuk është në të vërtetë në punë, por po del me një grua tjetër, pa ndonjë pendim apo shqetësim se ajo mund ta zë me të.

Unë ende të dua dhe dua të jem me ty

Ai thotë se të dashuron ende dhe dëshiron të jetë me ty, por në praktikë ai i tha dikujt tjetër të njëjtën gjë. Ai nuk kishte një lidhje sepse nuk të donte më, por kishte nevojë për një ndryshim dhe në fund e kuptoi se çfarë mund të humbte – ty.

Unë nuk doja të të lëndoja

Ai ka të drejtë, kur doli për të kërkuar një lidhje, ai nuk mendoi. “Unë do të fle me atë grua tjetër sepse unë dua të lëndoj të dashurën time aktuale”. Në vend të kësaj, ai e bëri atë për arsyet e tij egoiste, madje pa menduar se sa do ta dëmtonte.

Unë nuk dua të të humbas

Në përpjekjen e tij të fundit për të shpëtuar çdo lloj marrëdhënieje, ai do të thotë se nuk dëshiron t’ju humbasë. Ajo mund të mendojë, “Çfarë mendoi ai se do të ndodhte kur vendosi të më tradhtonte? Se thjesht do ta falja kaq lehtë?” Por ai nuk e mendoi se shoqërimi me dikë tjetër do të thotë të humbasësh. Prandaj, mund të jetë një tronditje e plotë për të që po largoheni vërtetë.

Ajo nuk do të thotë asgjë për mua

Ndoshta me të vërtetë nuk do të thotë asgjë për të dhe ndoshta ai po gënjen. Zakonisht burrat që kanë një lidhje nuk duan të përfshihen emocionalisht, por pasi janë disa herë me dikë, ndjenjat fillojnë të zhvillohen. Pra, në shumicën e rasteve ai gënjen se ajo nuk do të thotë asgjë për të dhe se ende dëshiron një marrëdhënie me ju. Dy arsyet më të zakonshme të divorcit dhe asnjë nuk është shkelje e kurorës.

Nëse tashmë jeni në një marrëdhënie të keqe dhe të tensionuar, pasi burri juaj fillon të thotë gjëra të tilla, për fat të keq ai mund t’ju tradhtojë. Nga ana tjetër, nëse jeni në një marrëdhënie të shkëlqyeshme dhe burri juaj kthehet vonë në shtëpi pas punës ose fsheh papritmas celularin e tij, shpresojmë se është thjesht një rastësi. Megjithatë nëse e kapni duke thënë ato gjëra dhe zbuloni se po ju tradhton, është ndoshta koha për të kuptuar se është më mirë të vazhdoni pa të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat