Këshilla kur niseni vetëm për pushime

Life style

Këshilla kur niseni vetëm për pushime

Më: 21 mars 2021 Në ora: 22:18
Foto ilustrim

Ju nuk keni një person të zemrës? Miqtë tuaj ju kanë lënë, por si të gjithë të tjerët ju dëshironi të shkoni me pushime pa llogaritur që jeni e vetme?

Ndryshoni mundësitë tuaja të udhëtimit

Kur ju udhëtoni vetëm, ju mund të ndryshoni eksperiencat më lehtë se kur jeni dy. “Çdo udhëtim bëhet një eksperiencë e re”, thotë Griet Demeter.
Të nisesh vetëm kërkon një ndjenjë të pabesueshme të lirisë: ne nuk duhet të marrin në konsideratë asgjë dhe askënd.

Nga ana tjetër, vetmia është e vërtetë: është e nevojshme që të organizoni gjithçka vetë, merrni të gjitha vendimet dhe kujdesuni vetë për bagazhet. Qëndroni në një shtëpi më mirë se në hotel duke qenë se shpesh çmimet janë për dhomë dhe jo për person.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat