Gjërat që partneri juaj nuk duhet t’i bëjë kurrë gjatë pritjes tuaj në dasmë

Life style

Gjërat që partneri juaj nuk duhet t’i bëjë kurrë gjatë pritjes tuaj në dasmë

Më: 25 mars 2021 Në ora: 13:49
Foto ilustrim

Ndërsa në qendër të vëmendjes është kryesisht nusja është gjithashtu e rëndësishme të mbani mend se është dita e veçantë e dhëndrit. Kjo do të thotë se do të ketë shumë sy drejt këtij njeriu kryesor gjatë gjithë ditës. Është jashtëzakonisht e rëndësishme që ai të jetë një mikpritës i shkëlqyeshëm për mysafirët e tij, ndërsa sigurohet që gruaja e tij e re të jetë e lumtur.

Ai mund ta bëjë këtë duke shmangur këto nëntë gjëra gjatë pritjes:

Të pini shumë

Mos pini shumë, paralajmëron Caleb Backe i Maple Holistics. “Lërini aventurat për muajin e mjaltit, nëse kjo është dëshira juaj. Po, është një festë, por është festa juaj. Me fjalë të tjera, pini një koktej ose një gotë verë, por sigurohuni që të mos e teproni”.

Të kaloni gjithë kohën me miqtë

Ka shumë njerëz, muzikë, ushqim, alkool dhe kohë të mira – por mos e harro bashkëshorten tënde, thotë Backe. “Ndërsa jeni duke festuar me miqtë tuaj, mos harroni të kontrolloni çdo herë dhe të shihni nëse i duhet ndonjë gjë. Ajo mund të dëshirojë të kalojë pak kohë më shumë me ju në tryezë ose në pistën e vallëzimit.”

Të ankohen për para

Një mënyrë e sigurt për të prishur ditën është kur gjatë pritjes  ankoheni se sa ka kushtuar gjithçka. Kjo vetëm do ta turpërojë nusen tuaj dhe do t’i bëjë të gjithë mysafirët tuaj të pakëndshëm.

Të injoroni të ftuarit

Vetëm për shkak se disa nga të ftuarit janë nga ana e nuses nuk do të thotë që ju nuk duhet të gjeni kohë për t’i përshëndetur, thotë Backe. Këta njerëz ju respektuan duke ardhur për ditën tuaj të veçantë. Ndaloni, shkrepni disa fotografi, thoni disa fjalë në tryezë, shtrëngoni disa duar dhe vazhdoni”.

Të shmangni të ngrënit

Mos e kaloni ngrënien, do të pendoheni, veçanërisht nëse planifikoni të festoni me një pije, thotë Heather Jones, Wente Vineyards. “ka shumë të ngjarë që t’iu hahet shumë para ceremonisë. Në vend të kësaj, lidhuni paraprakisht me furnizuesin e ushqimit tuaj për të parë nëse disa ushqime mund të hiqen nga kokteji për ju, si dhe të dilni me një plan për të siguruar që ju dhe bashkëshortja juaj të gjeni kohë për të ngrënë darkë”.

Të ngrini një dolli të sikletshme

Partneri juaj duhet të mbaj mend se familja dhe miqtë tuaj më të ngushtë janë atje, kështu që nëse ai ngre një dolli të shkurtër dhe të ëmbël, thotë Chancey Charm Washington, Planifikues Dasmash, ai nuk u drejtohet miqve, kështu që krijon një situatë të turpshme, e cila më mirë të shmanget.”

T’i kushtoni vëmendje zonjave të tjera

“Kohët e fundit unë shërbeva në një martesë dhe ndoqa pritjen,” shpjegon Judith Wilhelmy, një zyrtare me bazë në New Hampshire. “Dhëndri po kalonte shumë mirë duke bërë atë që kishte bërë për vite me radhë, duke qëndruar në bar, duke qeshur, duke bërë shaka, duke folur për sporte dhe ‘duke kontrolluar’ gratë e ftuara. Nusja e tij donte të shkonte në tavolina për të biseduar me mysafirët, të kërcente etj. “

Të kritikoni zgjedhjet e nuses

Pritja nuk është padyshim koha për të filluar të mendoni zgjedhjet e nuses tuaj. “Mos bëj asgjë për ta turpëruar nusen”, thotë Arleene Ward. “Mbajtja parasysh e kësaj detyre do të sigurojë që dasma dhe pritja të ecin normalisht dhe me hijeshi.”

Të përplasësh tortën në fytyrën e nuses

“Nëse nuk e keni diskutuar më parë me nusen tuaj, mos e bëni”, thotë Backe. “Nuk ka asgjë më të keqe sesa të shohësh një nuse plotësisht të tronditur dhe të poshtëruar në ditën e saj të martesës. Ajo kaloi ditë, javë dhe muaj duke u përgatitur për këtë ditë. Ajo është nusja. Respektojeni të drejtën e saj!”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat