Destinacionet më të mira për udhëtarët e vaksinuar ndaj COVID-19

Life style

Destinacionet më të mira për udhëtarët e vaksinuar ndaj COVID-19

Më: 28 mars 2021 Në ora: 23:12
Foto ilustrim

Për momentin, është ende e paqartë se si do të procedohet me udhëtimet ndërkombëtare dhe sa do të jenë në gjendje njerëzit të bëjnë pushime jashtë vendit të tyre.

Bashkimi Europian po punon për një certifikatë të gjelbër dixhitale, e cila do të lejojë qytetarët e vaksinuar të BE-se që të udhëtojnë lirshëm në të gjithë kontinentin.

Ndërkohë, situata për vendet jashtë bllokut të BE-së nuk dihet me siguri.

Sidoqoftë, nëse situata do të përmirësohet, European Best Destinations (EBD) ka përpiluar një listë me destinacionet më të mira për vitin 2021, ku mund të udhëtojnë njerëzit e vaksinuar.

16. Qipro

15. Stokholm, Suedi

14. Ishulli Kos, Greqi

13. Ishujt Kanarie, Spanjë

12. Kopenhagen, Danimarkë

11. Ishulli Rodos, Greqi

10. Rubjerg Knude, Danimarkë

9. Athinë, Greqi

8. Sevilje, Spanjë

7. Rajoni Cavtat Konavle, Kroaci

6. Islandë

5. Kefalonia, Greqi

4. Rethymno, Greqi

3. Azoret, Portugali

2. Madeira, Portugali

1. Tbilisi, Gjeorgji

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat