Fobia juaj më e madhe, sipas shenjës së horoskopit

Life style

Fobia juaj më e madhe, sipas shenjës së horoskopit

Më: 11 prill 2021 Në ora: 15:02
Foto ilustrim

Ka njerëz të cilët thjesht nuk kanë frikë nga asgjë ashtu siç ka të tjerë që kanë frikëra të vogla, apo disa të tjerë të cilët nuk arrijnë t’i luftojnë frikërat e tyre. Përkundrazi, këto frikëra bëhen akoma më të forta, e kthehen në fobi. Nuk është në dorën tuaj që hera herë, i trembeni dhe gjërave që për të tjerë janë qesharake. Ndoshta, edhe këtu hyn në lojë universi!

Cilat janë fobitë që mund të zhvillojë secila shenjë horoskopi?

Dashi: 

Atelofobia, fobia ndaj të mos e bërit diçka siç duhet, ose nga të mos qenit mjaftueshëm i aftë në gjithçka.

Demi:

 Metatesiofobia, frika ndaj ndryshimit.

Binjakët: 

Eremofobia, frika ndaj vetmisë.

Gaforrja: 

Agorafobia, frika ndaj vendeve të hapura me shumë njerëz, ose frika nga largimi prej një vendi ku ndihen të sigurtë.

Luani: 

Zelofobia, frika ndaj xhelozisë.

Virgjëresha:

 Ataksofobia, frika ndaj rrëmujës (parregullsisë, papastërtisë).

Peshorja: 

Decidofobia, frika ndaj të marrit të një vendimi.

Akrepi

Mykofobia, frika ndaj kërpudhave.

Shigjetari:

Klaustrofobia, frika ndaj vendeve të mbyllura.

Bricjapi:

Koulrofobia, frika ndaj kllounëve.

Ujori: 

Arakibutifobia, frika se ushqimet në formë kremi mund të ngjiten në qiellzën e gojës.

Peshqit: 

Proditiofobia; frika ndaj tradhëtisë nga ana e njeriut të zemrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat