Të gjesh njeriun që përkulet para teje dhe rrahjet e zemrës sinkronizohen sa herë që përqafoheni!

Life style

Të gjesh njeriun që përkulet para teje dhe rrahjet e zemrës sinkronizohen sa herë që përqafoheni!

Më: 13 prill 2021 Në ora: 13:26
Foto ilustrim

Të gjeni njeriun që ju shikon dhe humbet. Të shkrijë në vështrimin tuaj, lëreni zemrën e tij të fluturojë sa herë që sytë tuaj takohen. Të gjesh atë që të njeh në turmë me shikimin e parë, nga buzëqeshja tuaj, nga parfumi tuaj. Gjeni personin që do të përkuleni si një bebe në krahët e tij dhe rrahjet e zemrës suaj do të sinkronizohen sa herë që përqafoheni. Atë, në sytë e të cilit do të ndjehesh e qetë, e fortë dhe e shëndetshme.

Atë, përqafimi i të cilit do të jetë balsami juaj në stuhitë e jetës suaj të përditshme. Do të keni mundësi të lejoni që lotët tuaj të rrjedhin lirshëm mbi të, pa u turpëruar, pa u ndjerë keq ose çuditshëm. Atë, për të cilin do të dëshiroje gjithmonë që të jesh e bukur dhe e mbarë, edhe nëse e di që ai të pëlqen të palyer/të pazbukuruar dhe e veshur me pizhame.

Gjeni atë që do të bëjë realitet ëndrrat tuaja dhe nuk do të qëndrojnë mënjanë që të bëhen realitet të tijat.

Gjeni atë që do të dojë sinqerisht dhe në thellësi dhe do të dëshirojë një jetë me ty, për atë që ti je, për të vërtetën që i nxjerr…

Të gjeni një person të sinqertë që nuk do të fshihet nga ju se kush është ai, që nuk do të fsheh ndjeshmërinë e tij, dëshirat e tij dhe frikërat e tij.

Atë që do të admironi edhe nëse për gjithë të tjerët nuk është asgjë.

Të gjeni atë që do të lidhë shpirtrat tuaj, do të komunikoni në mënyrë efektive dhe nuk do të ketë papërsosmëri midis jush. Se ju do të komunikoni edhe kur jeni larg njëri-tjetrit. Se mendimet e tij do të jenë gjithnjë për ty dhe të tuat për të.

Gjeni atë që papersosmëritë e tua janë të përsosura dhe të metat e tua janë mënyra për të përmirësuar marrëdhënien tuaj.

Gjej atë që me kalimin e viteve, flaka e tij për ty nuk do të shuhet, me gjithë vështirësitë, ai do të përpiqet ta mbajë të ndezur që të jeni si në momentin e parë.

Gjeni atë që së pari do ta doni vërtetë, në mënyrë që të mund të jetoni me gjithçka që keni ëndërruar.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat