Njihuni me 3 shenjat më frikacake të zodiakut

Life style

Njihuni me 3 shenjat më frikacake të zodiakut

Më: 13 prill 2021 Në ora: 16:32
Foto ilustrim

Kush janë shenjat më të frikshme të zodiakut në astrologji?

1. PESHORJA (23 shtator - 22 tetor)

Ndërsa Peshoret mund ta urrejnë konfrontimin, ata nuk e urrejnë dramën. 

Nëse tërhiqen, ata do të qajnë dhe krijojnë të gjitha llojet e dramës për të shpërqendruar faktin se ata bënë një gabim të madh.

Peshoret e dinë se ata thjesht duhet  të marrin përgjegjësinë për veprimet e tyre, por kjo mund të çojë që ata të bërtasin ose të ndihen keq, dhe ata nuk e duan këtë. 

Sikur njerëzit thjesht t'u jepnin atyre një leje kalimi dhe të vazhdonin përpara, pa qenë e nevojshme që Peshorja të kalonte nëpër një pakënaqësi, kjo do të ishte më së miri. 

2. PISCES (19 Shkurt - 20 Mars)

Peshqit janë tepër të ndjeshëm dhe kjo i bën ata të veprojnë me frikë. 

Në vend që të marrin përgjegjësinë kur gjërat shkojnë keq, Peshqit ia hedhin fajin fatit të keq.

Ka raste kur Peshqit janë shumë të frikësuar për të rrezikuar ose për t’u vendosur atje, veçanërisht kur bëhet fjalë për marrëdhëniet. 

Ata preferojnë të ankohen për të qënë vetëm sesa të shfrytëzojnë një shans që dikush t'i lëndojë ata ose mos t'i trajtojë mirë. 

Peshqit janë të mahnitshëm kur bëhet fjalë për të shmangur gjërat që ata nuk duan të bëjnë.

3. GAFORRJA (21 qershor - 22 korrik)

Për gaforret, gabimet i mbajnë për vete.

Janë të guximshëm kur bëhet fjalë për të luftuar për të dashurit e tyre, por kur bëhet fjalë për të marrë përgjegjësi për gabimet e tyre, ata mund të jenë frikacakë. 

Nëse një Gaforre ndihet fajtor për diçka që i bëri një personi tjetër, ata do të përqendrohen në të deri në masën që e përdredhin derisa të kuptojnë se ishte faji i personit tjetër .

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat