Këto tre shenja të zodiakut janë më të tërhequra nga ju, bazuar në shenjën tuaj

Life style

Këto tre shenja të zodiakut janë më të tërhequra nga ju, bazuar në shenjën tuaj

Më: 15 prill 2021 Në ora: 11:18
Foto ilustrim

Nëse keni menduar ndonjëherë pse vazhdoni të tërhiqni të njëjtat shenja të zodiakut pa pushim, përgjigja mund të jetë në shenjën tuaj të Diellit.

Kur bëhet fjalë për të rënë në dashuri, disa shenja të zodiakut tërhiqen natyrshëm nga njëra-tjetra madje pa ditur vërtet pse.

Për shembull, shenjat e Bricjapit dhe Gaforres ka shumë të ngjarë të tërhiqen nga njëra-tjetra edhe pse janë të kundërta.

Kur bëhet fjalë për astrologjinë, ekzistojnë tre shenja të zodiakut që më shumë tërhiqen nga shenja juaj. Për fillestarët, në astrologjinë Vedike, “Shenjat e të njëjtit element tërhiqen më shumë nga njëra-tjetra sepse ato ndajnë interesa të përbashkëta në jetë”, i thotë astrologu vedik, Griffin Damron për Bustle. “Shenjat e Zjarrit ndjekin frymëzimet e tyre krijuese, Shenjat e Ajrit ndjekin impulset e tyre shoqërore, Shenjat e Ujit ndjekin ndjenjat e tyre intuitive dhe Shenjat e Tokës ndjekin dëshirat e tyre materiale. Shenjat e të njëjtit element lidhen rehat mbi këto tema të përbashkëta të jetës”.

Por ndonjëherë e kundërta është e vërtetë. “Disa shenja tërhiqen nga ajo që mund të jetë një prerje astrologjike e pamundur sepse ata shohin atë që u mungon në vetvete dhe i përjetojnë ato cilësi duke u bashkuar me një shenjë tjetër”, thotë Lisa Barretta, një astrologe dhe autore.

Këtu janë tre shenjat që ka shumë të ngjarë të tërhiqen nga ju , bazuar në shenjën tuaj të zodiakut:

Dashi

Gaforrja

Peshorja

Shigjetari
 

Demi

Luani

Peshorja

Bricjapi
 

Binjakët

Luani

Virgjëresha

Shigjetari
 

Gaforrja

Akrepi

Bricjapi

Peshqit
 

Luani

Peshorja

Akrepi

Peshqit
 

Virgjëresha

Demi

Bricjapi

Peshqit
 

Peshorja

Demi

Gaforrja

Ujori
 

Akrepi

Demi

Gaforrja

Peshqit
 

Shigjetari

Binjakët

Ujorët

Peshqit
 

Bricjapi

Demi

Gaforrja

Virgjëresha
 

Ujori

Binjakët

Luani

Akrepi
 

Peshqit

Luani

Virgjëresha

Peshqit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat