5 shenjat e universit që tregojnë se jeni në rrugën e duhur

Life style

5 shenjat e universit që tregojnë se jeni në rrugën e duhur

Më: 15 prill 2021 Në ora: 20:42
Ilustrim

“Universi është gjithmonë duke folur me ju dhe duke ju udhëhequr. Nëse doni të kuptoni se çfarë po thotë filloni t’i kushtoni vëmendje.” – CAJ Spirituality

A jam në rrugën e duhur?

Si mund ta di nëse ky vendim është i duhuri për mua?

Në një moment apo në një tjetër, të gjithë i bëjmë vetes këto pyetje dhe luftojmë t’i përgjigjemi. Për fat të mirë, të gjithë ne kemi gjithmonë qasje në udhëzimet e pafundme të Universit (Zoti, Energjia Burimore, etj.) dhe mund t’i shfrytëzojmë ato udhëzime kur të duam.

Këtu janë 5 shenja nga Universi që tregojnë se jeni në rrugën e duhur:

Sinkronitetet janë të shumta

Kudo që të shkoni, sinkronitetet ju ndjekin, shpesh duke ju befasuar.

Këtu janë disa shembuj:

Ju jeni në radhë në dyqan duke pritur të paguani, ndërkohë që mendoni të bëni një udhëtim në San Diego dhe papritmas personi para jush fillon të flasë në telefon se sa i bukur është San Diego.

Ju keni vendosur një qëllim që të shkruani një libër frymëzues, të vetë-ndihmës, i përqendruar në shfrytëzimin e fuqive tuaja të brendshme për të arritur ëndrrat tuaja dhe rastësisht takoni dikë që punon në një shtëpi botuese ku botohen libra të vetë-ndihmës.

Ju falënderoni për bollëkun në jetën tuaj dhe largoni të gjitha shqetësimet financiare. Kur shkoni për në shtëpi, ju rastësisht gjeni një 20 dollarësh në tokë. Këto shenja pohuese janë udhëzime nga Universi, duke ju bërë të ditur se po shkoni në drejtimin e duhur me jetën tuaj. Merrni frymë thellë dhe dijeni se jeta po zhvillohet në favorin tuaj.

1-shi që ju ndjek

Ju kontrolloni orën dhe është 11:11 ose 1:11. Ju hyni në Facebook dhe fotoja e parë që shihni ka 111 pëlqime. Ju jeni duke shëtitur jashtë, shikoni nga dritarja dhe shihni kutinë postare 1111. Makina para jush ka një targë ku lexohet 11. Kudo që shkoni, vini re 1-shin në rend. Mos e injoroni këtë shenjë – është një tregues që fillimet e reja janë në horizont për ju dhe se tani është koha t’i kushtoni vëmendje asaj që dëshironi, të përqendroheni në të dhe pastaj të besoni se do të realizohet.

E keni të lehtë të shkëputeni nga shpërqendrimet materiale

Gjërat që dikur të shpërqendronin nuk e bëjnë më. Në vend që të kontrolloni telefonin tuaj në mëngjes, ose të kaloni orë të tëra në media sociale ose të shikoni TV pas punës, ndjeni që këto aktivitete nuk ju tërheqin më. Në vend të kësaj, ju vendosni ta kaloni kohën tuaj të përqendruar plotësisht në kryerjen e gjërave që ju çojnë drejt asaj që dëshironi në jetë.

Kjo është pjesë e zgjimit të shpirtit tuaj dhe një shenjë e qartë nga Universi që po jetoni në përputhje me të mirën tuaj më të madhe, sepse bota materiale nuk ka më fuqi për ju. Me fokus të vazhdueshëm, asgjë nuk do të jetë jashtë mundësive për ju. Tani jeni duke lëvizur me rrjedhën e jetës, sesa kundër saj dhe jeta do t’ju shpërblejë me shumë ide të reja dhe frymëzim për të ushqyer shpirtin tuaj!

Drama nuk është më pjesë e jetës tuaj

Ju nuk shqetësoheni për atë që njerëzit e tjerë thonë, bëjnë ose mendojnë. Në vend të kësaj, ju e keni kuptuar që të gjithë kanë të drejtë të jetojnë jetën në përputhje me besimet e tyre dhe kjo është e drejta e tyre. Ju nuk keni dëshirë të debatoni me njerëzit.

Në vend të kësaj, ju përqendroheni në jetesën në përputhje me dëshirat tuaja dhe kjo ju lejon të mbani një gjendje të lumtur dhe të gëzueshme. Lënia e dramës dhe negativitetit arrihet kur të jeni në rrugën e duhur në jetë. Gëzoni lirinë tuaj të sapo gjetur! Ju jeni në rrugën tuaj.

Ju keni një ndjenjë të njohjes

Ju shpesh bëni pauzë dhe përjetoni një ndjenjë të pashpjegueshme të diturisë. Kur kjo të ndodhë, dijeni se ky është Universi që ju godet në shpinë dhe pohon se jeni në rrugën e duhur! Vazhdoni të bëni atë që po bëni!

Universi është gjithmonë duke folur me ju dhe duke ju drejtuar përmes kësaj përvoje fizike. Për të parë, dëgjuar ose ndjerë shenjat e tij, kushtoji vëmendje. Në çdo moment, ju mund të shfrytëzoni natyrën tuaj të pafund, shpirtërore dhe të ri-drejtoni anijen tuaj. Ju nuk jeni kurrë vetëm dhe ju duan më shumë se sa mund ta mendoni. Përdorini këto shenja nga universi si pohim ndërsa lëvizni gjatë udhëtimit tuaj fizik!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat