Lumturia vjen kur ndihmon të tjerët

Life style

Lumturia vjen kur ndihmon të tjerët

Më: 13 maj 2021 Në ora: 13:38
Foto ilustrim

Më shumë bekohesh kur jep sesa kur merr. Nuk do të mbledhësh kurrë mjaftueshëm, nuk do të fitosh kurrë mjaftueshëm dhe nuk do të realizosh gjëra të mjaftueshme për të mbushur boshllëkun e lumturisë. Vaniteti nuk përmbushet kurrë…

Ndaj…

Gjej kohë çdo ditë për të kërkuar një person që mund ta bekosh. Mund të jetë një gjest i vogël mirësie ose një akt i madh bujarie. Çfarëdo gjëje që mund të bësh për të ndihmuar një person në nevojë, të inkurajoj që ta bësh. Jo vetëm që ai person do të bekohet nga akti yt i shërbimit, por edhe ti do të bekohesh.

Lumturia vjen kur ndihmon të tjerët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat