Mos e mohoni, të gjithë i kemi bërë këto gjëra në fëmijëri!

Life style

Mos e mohoni, të gjithë i kemi bërë këto gjëra në fëmijëri!

Më: 13 maj 2021 Në ora: 17:56
Foto ilustrim

Të gjithëve u ndodh të bëhen nostalgjikë për fëmijërinë e tyre. Ju mund të kujtoni një moment të caktuar, rutinën e atëhershme të ditës apo detaje të tjera.

Ne po ju rikujtojmë ca gjëra që me siguri i keni bërë, por ndoshta keni harruar t’i përmendni.

1. Vrimat me laps të zi mbi gomën e bardhë.

2. Të ngjisësh rrëshqitësen.

3. Vetëm fëmijët e viteve 80′, 90′ do ta kuptojnë këtë foto.

4. Vëmë bast se dhe ti ke provuar t’i ulësh të katërta ngjyrat njëkohësisht.

5. Sigurisht që nuk ke lënë pa vizatuar një “orë dore” me stilolaps.

6. Kujt i mundon “zëri prej roboti”?

7. Ndarja e kremit të bardhë nga biskotat, për të ngrënë vetëm kremin ose për t’i ngrënë të dyja, por veç e veç.

8. Sa shumë Barbie kanë qenë pjesë e eksperimenteve me flokët!

9. Nuk ka mundësi që ti të mos kesh bërë një vizatim të tillë të paktën njëherë në jetë.

10. Të çash qesen e kolive me ujë.

11. Mos ki turp, pranoje që dhe ti ke fikur dritën dhe ke vrapuar që mos të të kapë fantazma.

12. Mision i pamundur: Të përpiqesh që çelësi i dritës të qëndrojë drejt.

13. Art, me gota plastike

14. Të “peshosh” pjesë trupi sa herë sheh një peshore.

15. Të gjithë kemi “zhveshur” një gjethe të paktën një herë.

16. A mendoje dhe ti që pjesa blu e gomës fshinte ngjyrën blu, ndërsa e kuqja fshinte ngjyrën e kuqe?

17. Kohë të bukura: Kur prindërit na bënin të besonim se jemi mbret/ëreshë vetëm nëse uleshim mbi ca karrige plastike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat