Jeni në pritje të një vajze, ja një listë me disa emra të bukur

Life style

Jeni në pritje të një vajze, ja një listë me disa emra të bukur

Më: 14 maj 2021 Në ora: 14:53
Foto ilustrim

Një pjesë e mirë prindërish nuk duan të zgjedhin për bebin e tyre një emër që nuk mban një kuptim të caktuar.

Nëse bëni pjesë tek ky grup, më poshtë keni një listë me emra dhe kuptimet krah tyre.

Abigail: Hebre — Dhënës gëzimi

Alessia: Italian — Luftëtar mbrojtës

Alexandra: Grek — ndihmues, në mbrojtje të njerëzimit

Alice: Anglez — I përulur, i sjellshëm.

Amara: Latin — I fortë, tërheqës, me stil

Amelia: – I zellshëm

Anne: Hebre— hiri i përjetshëm

Arabella: Latine — Elegante

Audree: Franceze — E ndershme, e fortë

Arianna: Greke — E shenjtë

Avery: Franceze — E mençur

Callie: Greke— Më e bukura

Charlotte: Franceze — E imët, femërore

Claire: Latine — Brilante, e qartë, e famshme

Darlene: Angleze — E dashur

Ella: Angelze — Grua e bukur

Eva: Hebre – Jetë

Gabriella: Hebre — I devotshëm pas Zotit

Jocelyn: Latine— E lumtur, e gëzueshme

Kaitlyn: Greke — E pastër

Kalila: Arabe— Grumbull dashurie

Mia: Latine — E imja

Mila: Rus — Shumë punëtor

Millie: Latin — I vendosur, i lindur i lirë

Naila: Arab — I suksesshëm

Sarah: Hebre — Princeshë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat