Nëse të do vërtet, nuk mund të mos i bëjë këto gjëra

Life style

Nëse të do vërtet, nuk mund të mos i bëjë këto gjëra

Më: 17 maj 2021 Në ora: 06:49
Ilustrim

Kjo është ajo që bëjnë njerëzit nëse vërtet ju duan. Nëse një person ju shkruan ose ju thotë se ju do dhe ju doni të zbuloni nëse kjo është e vërtetë, ja gjërat që ata duhet të bëjnë për të provuar fjalët e tyre, transmeton Bota.al.

Vjen për t’ju rakuar, pa ju paralajmëruar

E mbani mend kur ishte hera e fundit që erdhi pa ftesë apo paralajmërim shoku ose partneri juaj? Studimet tregojnë se të qenit pranë të dashurve është thelbësore që ne të jemi jo vetëm të lumtur, por edhe të shëndetshëm.

Ju telefonon, dhe jo vetëm ju shkruan mesazhe

Sigurisht, mund të shkruajmë me emoticons të ndryshëm për të përcjellë më mirë emocionet tona. Por kjo nuk është e mjaftueshme, ndonjëherë një telefonatë përcjell më së miri emocionet.

Të gjithë llojet e komunikimit

Nëse jeni vërtet të rëndësishëm për një person, atëherë ata nuk do të flasin vetëm me ju përmes mediave sociale. Do t’ju japin vëmendjen e tyre të plotë.

Thonë fjalë dashurie me zë të lartë

Dashuria nuk është vetëm romantike, por edhe miqësore. U thoni të dashurve dhe miqve tuaj që i doni, dhe jo vetëm me fjalë, por edhe me gjeste dhe komplimente.

Qëndroni pranë në periudha të vështira

Gjëra të këqija u ndodhin të gjithëve. Dhe në këto momente duhet të jemi pranë atyre që duam, dhe ata që na duan do të jenë gjithmonë me ne.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat