Burri i vërtetë e di se një grua është më se e mjaftueshme

Life style

Burri i vërtetë e di se një grua është më se e mjaftueshme

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 15:24
Foto ilustrim

Një burrë që ndjek njëkohësisht disa gra nuk është i ndershëm dhe i mirë. Ai nuk është lloji i personit që është i interesuar të jetë në një marrëdhënie serioze. Ai nuk është lloji i burrit që do të angazhohej vetëm për një grua.

Meqenëse një burrë i vërtetë e di se kur dikush është me të vërtetë i dashuruar, ata i përkushtohen vetëm një personi. Ata ia japin shpirtin, zemrën dhe trupin e tyre vetëm një personi.

Një burrë i vërtetë është i vetëdijshëm se gjetja e dashurisë së vërtetë, të sinqertë dhe të thellë është e vështirë dhe se kur dikush në fund të fundit gjen këtë lloj dashurie, ata duhet të bëjnë më të mirën për ta ushqyer atë dhe për ta mbrojtur në mënyrë që të zgjasë përgjithmonë.

Një burrë i vërtetë nuk beson në konceptin e “gruas së përsosur”. Sepse ai e kupton që askush nuk është perfekt. Ai e kupton që të gjithë kemi të meta.

Një burrë i vërtetë është i vetëdijshëm për tekat tuaja, zakonet e bezdisshme, pasiguritë dhe frikën, por kjo nuk i ndryshon ndjenjat e tij për ju. Sepse ai e di që dobësitë dhe papërsosshmëritë tuaja nuk përcaktojnë se kush jeni. Ai e kupton që ato nuk e ulin vlerën tënde. Ai e di që ato janë vetëm një pjesë e vogël e juaj dhe arsyeja pse ju jeni perfekt për të.

Një burrë i vërtetë nuk ju lë të merreni vetëm me problemet tuaja. Në vend të kësaj, ai është aty për ju kur keni më shumë nevojë për të. Ai bën më të mirën për t’ju ndihmuar të zgjidhni problemet tuaja, të lehtësoni shqetësimet tuaja dhe të lehtësoni dhimbjen tuaj. Ai sigurohet që ju ta dini se gjithmonë mund të mbështeteni tek ai.

Një burrë i vërtetë lufton për lumturinë tuaj. Ai nuk ka frikë të sakrifikojë nevojat dhe dëshirat e tij dhe të dalë nga zona e tij e rehatisë nëse e di që kjo mund të kontribuojë në lumturinë tuaj. Ai të vë një buzëqeshje në fytyrën tënde pasi asgjë nuk e bën më të trishtuar sesa kur të vëren se je e shqetësuar ose e lënduar.

Një burrë i vërtetë vlerëson më shumë ndershmërinë. Ai nuk luan lojëra me ju. Ai nuk ju manipulon emocionalisht. Ai nuk i ushqen shpresat tuaja me premtime të zbrazëta dhe histori madhështore.

Një burrë i vërtetë e di vlerën tuaj. Ai beson në ty. Ai beson se ju mund të arrini gjithçka. Ai ju inkurajon të ndiqni qëllime të larta.

Një burrë i vërtetë nuk ka frikë të përkushtohet ndaj jush. Ai nuk ka frikë t’ju ​​kushtojë zemrën, mendjen dhe shpirtin e tij. Ai nuk ka frikë të kalojë pjesën tjetër të jetës së tij me ju. E vetmja gjë nga e cila ka frikë është të të humbasë, shkruan Curiousmindmagazine.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat