Asnjëherë mos i ngatërroni pasionet me qëllimet

Life style

Asnjëherë mos i ngatërroni pasionet me qëllimet

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 17:21
Foto ilustrim

“Kultivimi i një pasioni ose bërja e tij në një punë janë dy gjëra shumë të ndryshme”, shkruan konsulentja e Burimeve Njerëzore Gioia Fantoni Reif, e cila këshillon të përqendrohemi më tepër në qëllime për të zbuluar dhe shprehur talentin e vërtetë.

“Ndiqni qëllimet tuaja, jo pasionet tuaja.

Mendoni se kush doni të jeni dhe çfarë duhet të bëni për të arritur atje dhe përdorni pasionet tuaja për të gjetur energjinë e duhur për të kaluar më mirë shtegun.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat