Nga birra dhe limoni, maskë për lëkurën tuaj

Life style

Nga birra dhe limoni, maskë për lëkurën tuaj

Më: 15 qershor 2021 Në ora: 18:02
Foto ilustrim

Pas moshës dyzetvjeçare, lëkura ka nevojë për kujdes të shtuar, e veçanërisht në fytyrë dhe qafë.

Në mënyrë që të dukeni më gjatë rinore, nuk keni nevojë që të përdorni preparate të shtrenjta kozmetike dhe të shkoni në trajtime kundër rrudhave.

Për ngritje efikase të lëkurës përbërësit mund t'i gjeni edhe në frigorifer, pra qysh sot provojeni maskën nga birra dhe limoni, e cila i fshin gjurmët e lodhjes dhe e shtrëngon lëkurën.

- I përzini dy lugë me birrë të ftohtë me lëngun e një gjysme të limonit - Spërkateni fytyrën me këtë përzierje dhe lëreni që të veprojë pesë minuta - Shpëlajeni me ujë të ftohtë - Lëkura do të jetë më e butë dhe më e lëmuar qysh pas trajtimit të parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat