10 gjërat që çdo nuse duhet të dijë para natës së saj të martesës

Life style

10 gjërat që çdo nuse duhet të dijë para natës së saj të martesës

Më: 17 qershor 2021 Në ora: 13:09
Foto ilustrim

Ishte gati ora 19 dhe këmbët më ishin lodhur. Kapëset e flokëve po gërmonin në kokën time, make-up-i ishte zhdukur, veshja e dasmës ishte e ngushtë dhe e parehatshme rreth belit. Dhe shoku ynë më i mirë ishte larguar me bagazhet tona të muajit të mjaltit.

Një nga të miket e mia ofroi të më ndihmonte. Shkova në shtëpinë e saj dhe bëra një ndërrim të shpejtë të rrobave. Burri im më dha atë vështrim që më la të kuptoja se “Nuk do të ndodhë”. Fillimi i natës sonë të parë në shtëpinë e një të dashure në vend të një suite të muajit të mjaltit nuk ishte plani. Dhe kështu ndodhi, pas një dite të gjatë të lumtur plot ngjarje, më në fund u futëm në hotelin tonë të muajit të mjaltit.

Më në fund vetëm ne të dy. Fillimi i martesës sonë.

10 gjërat që çdo nuse duhet të dijë para natës së saj të martesës

Merre ngadalë

Ju nuk do të dini gjithçka

Mbyllni dyert e të kaluarës tuaj

Mund të jetë e vështirë

Ju duhet të komunikoni

Ju nuk mund të shtriheni dhe të mos bëni asgjë

Seksi mund të lëndojë pak

Nata e martesës nuk është fundi, por fillimi i jetës tuaj së bashku

Nuk ka të bëjë vetëm me seksin

Keni një mentor

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat