Dëshironi të shkëlqeni si Bella Hadid?

Life style

Dëshironi të shkëlqeni si Bella Hadid?

Më: 26 korrik 2021 Në ora: 17:16
Bella Hadid

Trajtimi “fox-eyes” (sytë si dhelpër) u popullarizua nga Bella Hadid, një procedurë kirurgjikale që njihet si blefaroplastikë dhe arrihet duke hequr një pjesë të vogël lëkure për të ngritur cepin e syrit dhe për të zvogëluar shfaqjen e vijave dhe rrudhave.

Në pamje e tillë, e njohur si “lifted look”, mund të arrihet thjesht duke përdorur makeup.

Si fillim niseni duke vendosur laps të bardhë te pjesa e poshtme e syrit.

Pas kësaj, bëni penelin e famshëm “cat eye” në pjesën e sipërme dhe sigurohuni që të krijoni një vizë që duket sikur tërheq syrin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat