Si ta bëni buzëkuqin të qëndrojë më gjatë

Life style

Si ta bëni buzëkuqin të qëndrojë më gjatë

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 13:14
Foto ilustrim

Buzëkuqi është simbol i feminitetit, besimit dhe një mënyrë shprehjeje. Por si ta bëni buzëkuqin tuaj të qëndrojë për orë të tëra, veçanërisht në këto ditë të nxehta. Ndiqni këshillat e mëposhtme.

Bëni një pastrim buzësh

Përzieni pak sheqer kafe me mjaltë dhe kanellë dhe fërkoni buzët lehtë. Të gjitha qelizat e vdekura do të hiqen, kanella do të shkaktojë ënjtje natyrale duke ju dhënë buzë më të plota, ndërsa lëkura do të jetë shumë e butë.

Aplikoni pak bazë ose korrektor në buzë

Me këtë truk, buzëkuqi juaj do të mbetet i pandryshuar për shumë orë.

Aplikoni buzëkuqin dhe vendosni sipër me një pëlhurë

Pasi keni aplikuar buzëkuqin, vendosni sipër një pecetë për të larguar produktin e tepërt. Më pas fiksojeni me një furçë. Në këtë mënyrë, buzëkuqi juaj do të qëndrojë më gjatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat