Sipas studimeve, gratë me temperament të keq janë më inteligjente për disa arsye

Life style

Sipas studimeve, gratë me temperament të keq janë më inteligjente për disa arsye

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 16:46
Ilustrim

Nëse njerëzit ankohen për ju sepse silleni ashpër me ta, lërini të flasin dhe merreni si një kompliment. Shkencëtarët thonë se gratë që janë zakonisht me temperament të keq janë më të zgjuara, kështu që mos u ndjeni keq për këtë fakt.

Studimet tregojnë se të qenit më serioze, mund të jetë të funksionojë në avantazhin tuaj:

Pse të qenit në humor të keq ju bën më të zgjuar?

Një hetim i plotë i udhëhequr nga shkencëtarë nga Universiteti i New South Wales dhe Universiteti Stanford arriti në përfundimin se gratë me temperament të keq, zakonisht janë më inteligjente. Rezultati u bazua në faktin se kur gratë bëhen serioze dhe nuk janë shumë të buzëqeshura, ato reagojnë më shpejt dhe marrin vendime më të mira.

Një temperament i keq karakterizohet nga të menduarit negativisht, gjë që i bën më të vetëdijshëm njerëzit për rrethanat e tyre. Kjo është arsyeja pse një grua “e ashpër”, ka tendencën të përqëndrohet dhe të arsyetojë për atë që sheh dhe mendon në atë moment.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat