Sonte Marsi mbërrin në Virgjëreshë pas dy vitesh duke ndryshuar energjitë e këtyre shenjave

Life style

Sonte Marsi mbërrin në Virgjëreshë pas dy vitesh duke ndryshuar energjitë e këtyre shenjave

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 22:28
Ilustrim

Çdo dy vite pothuajse, Marsi bën një rikthim në të njëjtën shenjë. Kështu, në mbrëmjen e 29 korrikut, planeti i kuq do të jetë përsëri në Virgjëreshë, ku ishte për herë të fundit në verën e vitit 2019. Kalimi i tij ndryshon shumë cilësitë e energjive dhe pasionieve tek shenjat. Në Luan, planeti ishte i ngrohtë dhe i vetëkënaqur, krenar për të treguar forcën e vet. Por tashmë, nën logjikën e Virgjëreshës është gjithçka ndryshe. Në shtëpinë e tij të re, Marsi paraqet një mënyrë hiperkritike të të bërit të gjërave dhe shumë të vëmendshme ndaj detajeve, diçka që i ngadalëson gjërat ( dhe ndoshta më mirë kështu) sepse jep mundësinë ti përdorësh energjitë nën një logjikë, përdorim të mirë të pasionit, të shkathtësisë, me pak fjalë, sjell vërtet dobi.

Sigurisht, ky kalim i cili do të zgjasë deri në fund të shtatorit do të sjellë efekte të ndryshme në varësi të shenjave. Pra, nëse për Demin, Virgjëreshën, Bricjapin dhe Akrepin korrespondon me një përmirësim të toneve dhe energjive (për të shfrytëzuar sa më mirë kohën e pushimeve), për Binjakët, Shigjetarin dhe Peshqit, e gjithë kjo mund të risjellë në aktalitet disa problematika, çështje ose pyetje që janë ende të hapura.

Një lehtësim do të jetë i mundur për Luanin dhe Ujorin, shenja që do të gjejnë qetësinë dhe ëmbëlsinë në marrëdhëniet e tyre dhe mënyrën e jetesës. Për Dashin, vera duket se i ngadalëson pasionet, për Gaforren look-u shkelqen dhe duket shumë joshëse. Së fundi, Peshorja do të harrojë për një moment disa njerëz dhe do të shijojë një periudhë të këndshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat