Ajo ç'ka shihni në fillim mund të flasë shumë për ju

Life style

Ajo ç'ka shihni në fillim mund të flasë shumë për ju

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 07:57
Ilustrim

Simbolizmi i imazheve tregon vanitetin dhe krenarinë njerëzore dhe në art, vaniteti paraqitet si një grua tepër e angazhuar me bukurinë e saj kalimtare. Pra, çfarë vutë re së pari?

Kafkë
Jeni një rebel, një njeri i lirë në të menduar. I apasionuar dhe i fortë. Kafka është një nga simbolet më të vjetra dhe më të fuqishme dhe për ju simbolizon atë që dëshironi: mbrojtje, forcë, pushtet, kurajë, mençuri, lidership, mbijetesë në momente të vështira dhe pavdekësi. Jeni të vetëdijshëm për vlerën e paçmuar të kohës dhe ekzistencën tonë të përkohshme në këtë botë fizike. Kjo për ju nuk është diçka dëshpëruese dhe negative, por tregon një vetëdije për rëndësinë e të jetuarit momentin, shkëndijën për jetën dhe zhvillimin shpirtëror. Jeni një person ezoterik, pak ujk i vetmuar, e doni të qëndruarit vetëm dhe reflektimin. Ndiheni sikur keni zbuluar të gjitha sekretet e botës. Dëshironi shoqërinë e njerëzve 'më të thellë'. Kafka duket se po ju thërret për të kapur momentin.

Një vajzë që shihet në pasqyrë
Jeni krenarë dhe vanitozë në pamje të parë, por në shpirtin tuaj jeni romantik dhe ëndërrimtar. Ndonjëherë vuani nga mungesa e vetëbesimit.

Gjithmonë mbani mend kritikat dhe harroni lavdërimet.

Edhe nëse 1.000 njerëz ju lavdërojnë dhe një ju kritkon, ju do të mendoni vetëm për atë kritikë dhe do të besoni vetëm atë. Ju pëlqen e bukura, imagjinata, planifikimi dhe nuk jeni shumë perfeksionist. Shpesh jetoni në botën tuaj. Jeni krijues, të përpiktë, keni një sens arti dhe estetike, nuk e njihni të shëmtuarën, por shihni potencialin e mundshëm të së bukurës në të.

Pasqyra për ju nuk është vetëm një simbol fizik, por edhe reflektim shpirtëror. Shpesh jeni të lodhur nga bota dhe natyra e saj analitike, kështu që arratisja në fantazi, plane dhe botë më të bukura nuk është e panjohur për ju.

Me këto gjëra në mendje, ju sigurisht e keni një anë të errët. Ndonjëherë ju shqetësojnë shumë mendimet për veten tuaj, për kuptimin e jetës, ndjeni paplotësinë dhe peshën ekzistenciale duke dashur ta jetoni botën sipas mënyrës që të tjerët ju përjetojnë ju.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat