Pyetjet që mund t’i bëni fëmijës tuaj

Life style

Pyetjet që mund t’i bëni fëmijës tuaj

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 16:25
Foto ilustrim

Mund të zbuloni shumë më tepër nga ç'mund ta kishit imagjinuar!

1. Çfarë hëngre për drekë?

2. A luajtët ndonjë lojë sot?

3.  Cila ishte gjëja më e këndshme që bëre sot?

4. A bëri dikush ndonjë sjellje shumë të veçantë me ty sot? Nëse po, ma trego pak.

5. Kush të bëri për të qeshur sot?

6. A mësove ndonjë fakt të ri sot? Ma trego! 

7. Kush kishte drekën më të mirë sot dhe çfarë ishte ajo.

8. A të sfidoi ndokush sot?

9. Nga 1 tek 10 si do ta rendisje ditën tënde? Pse?

10. Nëse 1 nga shokët e tu të klasës do të ishte mësuesi juaj për 1 ditë, kush do të ishte? Pse pikërisht ai?

11. Nëse ti do kishe shans të ishe mësuesi nesër, çfarë do t'i mësoje të tjerëve?

12. A të mërziti dikush sot?

13. Ke ndonjë në klasë që do ta bësh shokë, por s'e ke bërë akoma? 

14. Cili është rregulli më i rëndësishëm që të ka dhënë mësuesja?

15.  A të kujton mësuesja jote dikë tjetër? Kë dhe si?

16. Më thuaj diçka që mësove për ndonjë nga shokët e tu sot.

17. Çfarë ishte një gjë që ti e bëre sot dhe të ndihmoi?

18. Për çfarë u ndjeve krenar sot?

19. Ka ndonjë rregull që të duket shumë i vështirë për t'u ndjekur?

20. Çfarë është një gjë që do ta mësosh me çdo kusht para se shkolla të mbarojë?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat