Në enëlarëse duhet të vendosni gjysmë limoni

Life style

Në enëlarëse duhet të vendosni gjysmë limoni

Më: 17 shtator 2021 Në ora: 20:44
Foto ilustrim

Limoni ka një aplikim të gjerë në shtëpi

Chantel Mila rregullisht ndan truket interesante të pastrimit në profilin e saj në TikTok

Tani ka të bëjë me mirëmbajtjen e enëlarëses të një prej pajisjeve më praktike në shtëpi, sipas mendimit të shumë njerëzve.

Video tregon pse duhet të vendosim gjysmë limoni në dollapin e sipërm të enëlarëses.

Ndërsa zbulon acidin citrik pastron gëlqeren dhe i bën enët të pastra dhe me shkëlqim.

Procesi është shumë i thjeshtë, e vetmja gjë për të cilën ajo paralajmëroi është pastrimi i limonit nga farat, sepse ato mund të ngecin në tuba dhe të shkaktojnë probleme teknike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat