Kjo është periudha më e mirë për t’u depiluar

Life style

Kjo është periudha më e mirë për t’u depiluar

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 06:27
Ilustrim

Ekspertët e bukurisë thonë se heqja e qimeve të këmbës duhet të bëhet para se të flini.

Kjo për shkak se kur flemë, këmbët tona nxehen dhe bymehen, që do të thotë se qimet e vogla të cilat keni harruar t’i hiqni, rikthehen në gjëndrat e tyre dhe janë më pak të dukshme.

Kjo do të thotë se kur zgjoheni në mëngjes, këmbët do t’i keni shumë më të buta dhe më joshëse.

Por, nëse përfundoni duke i hequr qimet në mëngjes, atëherë kur dilni jashtë, temperaturat e freskëta do të shkaktojë pore dhe lëkura do të ngushtohet, që do të thotë se qimet e ‘harruara’ do të jenë shumë më të dukshme.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat