Ju do të rigjeneroni flokët nga rrënja në majë: Shtoni vetëm këtë përbërës në shampon

Life style

Ju do të rigjeneroni flokët nga rrënja në majë: Shtoni vetëm këtë përbërës në shampon

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 19:47
Foto ilustrim

Keni humbur para për shampon dhe preparate të tjera nëse i përdorni në mënyrë të gabuar.

Floktarët thonë se gabimi më i madh që bëjnë gratë është se ato përqendrohen kryesisht në flokët e tyre, duke neglizhuar temat.

Në mënyrë që ajo të jetë e shëndetshme, është e nevojshme të bëjmë një eksfolim herë pas here, ashtu siç bëjmë me lëkurën e fytyrës.

Ju nuk keni nevojë për ndonjë përgatitje të shtrenjtë për këtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shtoni një lugë sheqer në shampon me të cilën normalisht i lani flokët.

Ne besojmë se nuk do t’ju shkonte ndërmend të shtonit këtë përbërës në shampon, por sipas grave që provuan këtë recetë, rezultatet janë fenomenale.

Sheqeri do të bëjë një lëkurë të butë dhe do të largojë qelizat e vdekura që bllokojnë rritjen e flokëve të bukur dhe të rregulluar.

Përveç kësaj, do të mundësojë një larje më të detajuar dhe do të lejojë që kondicioneri të depërtojë më thellë dhe të ushqejë më mirë vetë flokët.

Kjo procedurë nuk duhet të teprohet në mënyrë që lëkura e kokës të mos thahet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat