Shtatë mënyra për ta motivuar vetën dhe të tjerët - Bota Sot
Shtatë mënyra për ta motivuar vetën dhe të tjerët

Life style

Shtatë mënyra për ta motivuar vetën dhe të tjerët

Më: 12 janar 2018 Në ora: 21:51
Foto ilustrim

Puna për të gjithë ka momente kur kthehet në rutinë.

Edhe punëtorët më të mirë i kanë të pashmangshme momentet jo të mira në punë.

Arsyet janë të shumta. Por të shumta janë edhe gjërat që mund t’i bëni për të ndryshuar disponimin tuaj për mirë – dhe jo vetëm tuajin por edhe të kolegëve përreth.

Ejani në punë me disponim të mirë

Menaxhoni me energjinë tuaj, ashtu si menaxhoni me kohën tuaj

Shpenzoni kapacitet tuaja me karar

Bëhu energjik/e

Kupto çfarë dëshiron

Zbulo cilat janë qëllime tuaja në punë

Largohu nga personat me energji negativ.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera