Çifti martohen 120 metra mbi tokë - Bota Sot
Çifti martohen 120 metra mbi tokë

Life style

Çifti martohen 120 metra mbi tokë

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 13:24
Ryan Jenks dhe Kimberly Weglin zgjodhën të ngjiten rreth 120 metra mbi kanionin në Utah.

Një çift nga Kalifornia shënuan ditën e martesës së tyre në një mënyrë të pazakontë.

Ryan Jenks dhe Kimberly Weglin zgjodhën të ngjiten rreth 120 metra mbi kanionin në Utah.

Ata u takuan në një festival në Moab ku marrin pjesë alpinistë nga tërë bora dhe u dashuruan në njërin-tjetrin. E kur erdhi koha për t’i thënë “po” njeri-tjetrit ishte e lehtë që të bënin përzgjedhjen e lokacionit.

Fotografi Abbi Hearne e ka përshkruar këtë dasmë si të “çmendur, fantastike dhe epike”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat