Adoleshentet në dietë kanë qejf alkoolin dhe cigaren! - Bota Sot
Adoleshentet në dietë kanë qejf alkoolin dhe cigaren!

Life style

Adoleshentet në dietë kanë qejf alkoolin dhe cigaren!

Më: 11 qershor 2018 Në ora: 12:39
Foto ilustrim

Vajzat adoleshente të cilat janë në dietë, kanë më shumë gjasa të shkojnë në ndeja ku përdoren pijet alkoolike dhe cigaret.

Studimi i fundi i realizuar në një Universitet të Kanadasë, thekson se përpjekja për të humbur peshën, po çon tinejgjerët në një sërë sjelljesh të dëmshme, duke përfshirë edhe kalimin e ushqimit.

Hulumtuesit potencojnë se kjo ka lidhje me imazhin e dobët të trupit të njeriut.

Ekipi shqyrtoi të dhënat nga analiza e më shumë se 3300 vajza të shkollës së mesme.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera