Ky është vendi ku femrat me lodrat e seksit bëjnë namin - Bota Sot
Ky është vendi ku femrat me lodrat e seksit bëjnë namin

Life style

Ky është vendi ku femrat me lodrat e seksit bëjnë namin

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 12:36
Foto ilustrim

Tashmë nuk është një tabu të flasësh për lodrat e seksit dhe duket se femrat e këtij shteti jo vetëm që nuk e kanë këtë problem, por madje ia kalojnë edhe meshkujve në blerjet e tyre. Bëhet fjalë për femrat australiane. Australia është i vetmi shtet në të gjithë botën, ku femrat blejnë më shumë lodra seksi sesa meshkujt.

Në një studim ku morën pjesë 400 000 njerëz nga Australia, Gjermania, Anglia, Franca, Kanadaja dhe Amerika u zbuluan në përqindje blerësit e këtyre vendeve.

Në Francë, 58.4% e blerësve të lodrave të seksit ishin meshkuj, në Angli blerjet midis gjinive ishin 50 me 50.

Ndërkohë që nga 6 shtetet e përfshira në studim, Australia ishte i vetmi vend ku femrat blinin lodra seksi më shumë sesa meshkujt. Sipas rankimit në Sydney shiten shumë lodra seksi, gati 9 të tilla për çdo 1000 njerëz.

Studimi ka treguar gjithashtu se blerësit australianë janë të njejtë me ato amerikanë kur bëhet fjalë për të blerë një uniformë shkolle.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera