Vajza, mos u brengosni për peshën: Meshkujt që martohen me femra të plota janë më të lumtur - Bota Sot
Vajza, mos u brengosni për peshën: Meshkujt që martohen me femra të plota janë më të lumtur

Life style

Vajza, mos u brengosni për peshën: Meshkujt që martohen me femra të plota janë më të lumtur

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 12:27
Ilustrim

Ndonëse është menduar se meshkujt i preferojnë femra te gjata e të holla, studimet e reja tregojnë se ata kanë nevojë t’i zgjerojnë horizontet e tyre.

Në një studim të kryer nga psikologët e Meksikës, është zbuluar se meshkujt të cilët janë në lidhje me femra pak të plota, janë dhjetëfish më të lumtur krahasuar me meshkujt që janë në lidhje me femrat të holla.

Ata gjithashtu kanë zbuluar se meshkujt të cilët janë në lidhje me femrat të tilla buzëqeshin më shumë dhe janë më të prirë t’i zgjidhin problemet më lehtë.

Pavarësisht se femrat e tilla janë etiketuar si të pashëndetshme apo jo aq joshëse në rrjete sociale, ky studim faktikisht tregojnë se meshkujt ndihen më të lumtur pranë femrave të tilla. 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera