Çorapet: A duhet t’i mbathni gjatë verës?! - Bota Sot
Çorapet: A duhet t’i mbathni gjatë verës?!

Life style

Çorapet: A duhet t’i mbathni gjatë verës?!

Më: 20 qershor 2018 Në ora: 18:27
Foto ilustrim

Me motin e nxehtë të stinës verore, është normale që shumë meshkuj të mos mbathin çorape shkaku i nxehtit.

Nga tani e deri në tetor, çorapet janë pjesë opsionale e gardërobës tuaj.

Por, çfarë mendojnë ekspertët për këtë çështje? A është më mirë ta shfrytëzoni mundësinë dhe të ecni zbathur apo t’i mbani këmbët të mbuluara?

A duhet të mbathni çorape?

Përgjigja e thjeshtë është PO! Nëse jeni duke mbathur këpucë të çfarëdo lloji, patjetër se duhet të mbathni edhe çorape.

Këmbët tuaja prodhojnë lagështi çdo ditë dhe nëse e lini atë lagështi të zhytet në këpucët tuaj, atëherë do të filloni të keni probleme me këmbë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera