Arsyet pse femrat më shpejt vendosin për marrëdhënie - Bota Sot
Arsyet pse femrat më shpejt vendosin për marrëdhënie

Life style

Arsyet pse femrat më shpejt vendosin për marrëdhënie

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 06:15
Ilustrim

Gjithmonë na ka interesuar se çfarë ndikon tek femrat që më lehtë të futen në marrëdhënie intime, ja disa prej përgjigjeve.

1. Femrat shpesh ndjejnë presion për të pasur marrëdhënie intime, për shkakun se mendojnë se “të gjithë bëjnë një gjë të tillë”. Por, kjo nuk është fare e vërtetë. Hulumtimet në të cilat kishin marrë pjesë shumë njerëz të moshave dhe gjinive të ndryshme tregojnë se ata më shumë mburren se sa që e bëjnë një gjë të tillë. Rezultati është se, femrat mendojnë se hyrja në marrëdhënie është gjë e zakonshme.

2. Femrat mendojnë se edhe të bërit dashuri sjell deri tek një lidhje. Gjatë një hulumtimi më shumë se gjysma e femrave kanë deklaruar se intimiteti është rruga deri tek një lidhje serioze. Mirëpo, në shumicën e rasteve sa më lehtë të vini deri tek marrëdhënia intime, aq më të pakët janë gjasat se ajo lidhje do të zgjasë.

3. Femrat shpesh besojnë se duhet testuar kiminë  për të qenë të sigurta në ‘kompatibilitetin dashuror’ me mashkullin e tyre.

4. Një nga hulumtimet ka treguar se femrat në moshë gjithnjë e më tepër mendojnë për marrëdhënie intime dhe më shpesh u ekspozohen aferave.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera