Shumica e meshkujve mendojnë se ngacmimet në rrugë janë të gabuara - Bota Sot
Shumica e meshkujve mendojnë se ngacmimet në rrugë janë të gabuara

Life style

Shumica e meshkujve mendojnë se ngacmimet në rrugë janë të gabuara

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 07:43
Foto ilustrim

Një anketim vjetor i cili i ekzaminon qëndrimet shoqërore në ndryshim e sipër në Britani të Madhe,ka zbuluar që më shumë se gjysma e meshkujve në Britani të Madhe, mendojnë që ngacmimet dhe thirrjet në rrugë janë të papranueshme.

57% e tyre thanë që është “gjithmonë” ose “zakonisht” e gabuar që djemtë t’iu komentojnë vajzave si psh. “Dukesh e mahnitshme sot”.

Ndërkaq, 45% e të anketuarve mendojnë se është e gabuar që edhe femrat të bëjnë komente të ngjashme ndaj meshkujve.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera