Kjo është arsyeja pse ju nuk duhet t’i thani flokët me tharëse të flokëve - Bota Sot
Kjo është arsyeja pse ju nuk duhet t’i thani flokët me tharëse të flokëve

Life style

Kjo është arsyeja pse ju nuk duhet t’i thani flokët me tharëse të flokëve

Më: 13 gusht 2018 Në ora: 08:05
Foto ilustrim

Është gjë e mirë nëse keni menduar t’i lini flokët tuaja të thahen në mënyrë natyrale.

Para se gjithash ndoshta edhe më herët keni mësuar se nxehtësia nuk është e mirë për flokët.

Pra mund të bëjmë gabim nëse i thajmë flokët, me tharëse, sipas Dr. Tim Moore.

Ekspertja e bukurisë zbuloi se duke i lënë flokët e lagur mund të vendosni presion mbi fillesat, duke i dobësuar ato përfundimisht.

Nuk duhet t’i lini flokët të laguar për një kohë të gjatë.

“Flokët përbëhen nga një korteks, i cili është zona që tërheq formën e flokëve tuaj, dhe pastaj kutikalet rreth anës, të cilat janë pak si pllaka të çatisë”, tha ajo.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...