Pse është e dëmshme që t’i pastroni shpesh flokët - Bota Sot
Pse është e dëmshme që t’i pastroni shpesh flokët

Life style

Pse është e dëmshme që t’i pastroni shpesh flokët

Më: 28 gusht 2018 Në ora: 12:53
Ilustrim

Të gjithë e dimë sa i rëndësishëm është kujdesi i duhur ndaj flokëve.

Një gjë që duhet patjetër ta dini është fakti se nuk duhet assesi ta teproni me larjen e flokëve.

Yndyra natyrale e flokëve tuaja është e atillë që mbron flokët tuaja, kështuqë kur ju i pastroni flokët vazhdimisht dhe në baza ditore, kjo yndyrë largohet nga koka. Pastaj krijohet një rreth të egër të prodhimit të tepruar të yndyrës, andaj edhe sa më shumë që i pastroni flokët, aq më shumë yndyrë krijohet dhe aq më tepër ju shtohet nevoja për t’i pastruar ato. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...