5 mënyra për t’i shprehur dashurinë njerëzve të veçantë në jetën tuaj - Bota Sot
5 mënyra për t’i shprehur dashurinë njerëzve të veçantë në jetën tuaj

Life style

5 mënyra për t’i shprehur dashurinë njerëzve të veçantë në jetën tuaj

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 14:55
Ilustrim

Ne duam të jemi pranë tyre, por jo gjithmonë dimë se si ta tregojmë këtë ndjenjë në një mënyrën më të mirë të mundshme. Kur mësojmë ta tregojmë këtë dashuri të vërtetë, ne i tregojmë botës fuqinë e vërtetë brenda nesh dhe krijojmë marrëdhënie më të mira me njerëzit që vërtetë bëjnë diferencën në jetën tonë.

Më poshtë gjeni disa mënyra për t’i treguar dashurinë njerëzve të veçantë në jetën tuaj:

Gjithmonë jini të ndershëm në lidhje me ndjenjat tuaja

Mos kini frikë t’i tregoni personit tjetër se e doni atë. Dashuria nuk është një arsye për t’u turpëruar dhe nuk do ta kuptoni nëse është e ndërsjellë nëse nuk jeni të ndershëm në lidhje me ndjenjat tuaja. Mos i fshihni ndjenjat tuaja, ju meritoni çdo mundësi për të qenë të lumtur.

Mbajeni dashurinë tuaj të vërtetë dhe intensive

Duaje vërtetë atë person dhe shijoni çdo moment. Sekreti për ta mbajtur dashurinë të fortë, madje edhe në vështirësi është të qenit të vërtetë ndaj ndjenjës suaj.

Duaje atë si askënd tjetër

Kur vërtetë e duam një person, ne ndjehemi se nuk mund të gjejmë dikë tjetër si ai. Çdo pjesë e qenies së tij është e veçantë dhe duhet të jetë e dashur me gjithë zemrën e tij.

Ndjehuni mirë për këtë person

Vetëm kur e duam vërtet një person jemi në dispozicion për t’u bërë më mirë vetë nëpërmjet lidhjes që ndajmë. Nëse e doni vërtet dikë, tregojeni  hapur, madje edhe nëse rrezikoni të lëndoheni. Është më mirë të rrezikosh se sa të kalosh gjithë jetën me dyshimin se si mund të kishin shkuar gjërat.

Duaje atë me një qëllim dhe përkushtim

Të duash dikë është të kesh qëllimin e të qenit me të në çdo kohë, duke ndarë shqetësimet dhe duke festuar fitoret. Dashuria kërkon përpjekje dhe përkushtim. Duhet kohë për të qenë me personin tjetër dhe ta bësh atë të kuptojë se kurrë nuk do të jetë vetëm.

Këto 5 këshilla mund t’ju ndihmojnë të tërhiqni marrëdhënie të vërteta dhe të shëndetshme në jetën tuaj. Filloni t’i vini ato në praktikë sa më shpejt që të jetë e mundur dhe shihni ndryshimin!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera