Rrëfimi i 30 vjeçares: I dashuri im në ushtri, por unë jam në lidhje me 21 vjeçarin që... - Bota Sot
Rrëfimi i 30 vjeçares: I dashuri im në ushtri, por unë jam në lidhje me 21 vjeçarin që...

Life style

Rrëfimi i 30 vjeçares: I dashuri im në ushtri, por unë jam në lidhje me 21 vjeçarin që...

Nga: Bota Sot Më: 10 tetor 2018 Në ora: 11:40
Ilustrim

Një grua 30 vjeçar ka rrëfyer për jetën e saj të dyfishtë. Ajo është në lidhje për disa vite më një dali I cili me profesion është ushtar, por lidhja e tyre nuk është aq konstante pasi që ata nuk takohen vazhdimisht pasi ai zakonisht është larg për muaj të tërë, shkruan "Bota sot". Por, tani ajo ka takuar një djalë të ri me të cilin ndihet shumë mirë, sipas saj seksi me të është shumë i nxehtë. Ajo ka një dilemë se me cilin do ta vazhdojë jetën.  

Rrëfimi i 30 vjeçares:

Unë jam në një lidhje për shumë vjet, por ai është në ushtri dhe shumicën e kohës jem larg njeri tjetrit. Por, në mungesë të tij unë kam filluar një lidhje me një djalë të ri i cili është i zjarrtë në shtrat dhe jashtë tij.

Unë jam në një situatë të vështirë pasi që nuk di se cilin e dua në të vërtet.

Unë jam 30 vjeçare dhe kam takuar të dashurin tim tre vjet më parë. Ai është 28. Ne kemi pasur momente të mahnitshme së bashku, por nuk ndjehem sikur jam në një marrëdhënie të vërtetë, pasi ndonjëherë kalojnë katër ose pesë muaj kur ai është larg meje dhe ai është i pashpresë për të qenë në kontakt rregullisht.

Ai thotë se dëshiron martesë dhe fëmijët në pesë vitet e ardhshme. E di se ai e do punën e tij, por jam ngopur duke qenë e  vetmuar dhe ndihem e humbur në këtë lidhje, shkruan "Bota sot".

Një muaj më parë u zhvendosa në një degë të re në punë dhe aty punon një djalë i cili ka një trupë të formësuar dhe duket shumë seksi.

Ai është vetëm 21 vjeç, por  ne keni pasur kimi të pabesueshme. Ne kishim një takim ditën e dytë që fillova punën atje dhe në fundjavë ne bëmë seks. Ishte e mahnitshme – seksi më e mira që kam pasur ndonjëherë. Që nga ajo kohë kemi qenë të pandashëm. Unë kam lëvizur përsëri në degën time të zakonshme, por ne kemi vazhduar të shohim njëri-tjetrin. I dashuri im ushtarak ka qenë larg gjithë kësaj kohe dhe unë nuk kam dëgjuar asgjë prej tij.

E di që do të jem në kontakt kur ai të kthehet në vend, por më bën të kuptoj se po humbas në një marrëdhënie të duhur.

Dashnori ime kujdeset për mua dhe është gjithmonë pran meje si asnjë djalë tjetër nuk ka qenë kurrë më parë. Ai bën gjëra emocionuese në nxitjen e lidhjes sonë, duke sugjeruar që ne të shkojmë nëpër vende të ndryshme për fundjavë.

Ai është aq i këndshëm, ai e bën jetën time shumë të lumtur.

Ai nuk dëshiron martesë ose fëmijë apo të flasë për lidhje serioze, por pastaj ai është vetëm 21. Unë mund ta kuptoj plotësisht se është shumë i ri për të menduar apo planifikuar për një të ardhme, shkruan "Bota sot".

Unë vetëm ndihen kaq e hutuar në lidhje më këto marrëdhënie që I kam pasi që më dashnorin nuk mund të kem një të ardhme.

Përgjigja e Psikologes:

Të dy djemtë kanë një ide të qartë se si ata duan që jeta e tyre të kalojë pas disa viteve të ardhshme dhe duhet që përpiqeni më shumë të shihni se si do ose nuk do të përshtateni me planet e tyre.

Duhet të mendosh për atë që dëshiron tani dhe për të ardhmen, shkruan "Bota sot".

I dashuri juaj mund të jetë duke bërë punë të fshehtë që do të thotë se ai domosdoshmërisht duhet të jetë jashtë kontaktit për disa kohë që ai është larg, por i thoni atij që keni nevojë për një ide më të qartë se si ndihet për ju dhe nëse marrëdhënia juaj ka një të ardhme të fortë.

Nëse ai nuk do të bëjë asnjë lloj angazhimi, duke pasur parasysh se ju dhe dashnori juaj jeni në faza të ndryshme të jetës, ka të ngjarë që asnjë nga këta njerëz nuk është për ju.

Në këtë rast do të ishit më mirë të lironi veten më mënyrë që të takoni dikë që është i gatshëm t'ju ofrojë një të ardhme së bashku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera