Flokë të çrregullt? Zgjidhja është më e thjeshtë nga se e mendoni! - Bota Sot
Flokë të çrregullt? Zgjidhja është më e thjeshtë nga se e mendoni!

Life style

Flokë të çrregullt? Zgjidhja është më e thjeshtë nga se e mendoni!

Më: 13 tetor 2018 Në ora: 10:23
Ilustrim

Të gjithë kemi patur një ‘ditë të keqe’ për flokët, e arsyet janë nga më të ndryshmet. Zgjohemi në mëngjes e nuk kemi aspak volum, fijet janë të elektrizuara ose dhe më keq, ondet e padurueshme kanë shkatërruar imazhin e stilit perfekt të drejtë, për të cilin u munduat aq shumë një natë më parë. Nga ana tjetër, nuk keni asnjë minutë kohë për t’u marrë gjatë me to…

Ndërsa çdo gjë duket si e pamundur në këtë pikë, kujtoni se mund të gjeni zgjidhje me diçka krejt ndryshe. Hapni kutinë e bizhuterive dhe shikoni: çfarë mund t’ju vijë në ndihmë? Mos u habisni, por vathët janë zgjidhja ideale në këtë pikë!

Mjafton të përdorni një palë vathë të gjatë e të mëdhenj, dhe na besoni që askush nuk do të merret me flokët tuaj. Do të bjerë në sy përzgjedhja e aksesorit, e do ta shihni se do të jeni qendra e vëmendjes në rrugë, zyrë apo kudo tjetër! Më poshtë do të gjeni disa nga sugjerimet më të mira, që do t’ju shpëtojnë nga  flokët jo në formë.

 
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...