Bëjeni këtë ushtrim vetëm 2-3 minuta në ditë dhe do të keni trup seksi në të cilin të gjithë do të joshen! - Bota Sot
Bëjeni këtë ushtrim vetëm 2-3 minuta në ditë dhe do të keni trup seksi në të cilin të gjithë do të joshen!

Life style

Bëjeni këtë ushtrim vetëm 2-3 minuta në ditë dhe do të keni trup seksi në të cilin të gjithë do të joshen!

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 12:51
Pamje nga video

Filloni me vetëm 20 sekonda në ditë, ndërkaq përfundojeni me disa minuta. Pas këtyre ushtrimeve shikohuni në pasqyrë dhe do të shihni ndryshimet.

Poenta është në përshtatjen graduale të qëndrimit, i cili aktivizon komplet të gjithë muskujt e trupit dhe në tërësi transformon trupin brenda një muaji.

Sfida zgjat 28 ditë apo katër javë, ndërkaq çdo të dytën ditë shtoni numrat e sekondave.

Kjo është radha e ushtrimeve dhe e numrit të sekondave se sa duhet të qëndroni çdo ditë:

Dita 1-rë:     20 sekonda
Dita 2- të:    20 sekunda
Dita 3- të:    20 sekunda
Dita 4- të:    30 sekonda
Dita 5- të:    40 sekonda
Dita 6- të:    Pushim
Dita 7- të:    45 sekonda
Dita 8- të:    45 sekonda
Dita 9- të:    60 sekonda
Dita 10- të:  60 sekonda
Dita 11- të:   60 sekonda
Dita 12- të:  90 sekonda
Dita 13- të:  Pushim
Dita 14- të:  90 sekonda
Dita 15- të:  90 sekonda
Dita 16- të:  120 sekonda
Dita 17- të:  120 sekonda
Dita 18- të:  150 sekonda
Dita 19- të:  Pushim
Dita 20- të: 150 sekonda
Dita 21- të:  150 sekonda
Dita 22- të:  180 sekonda
Dita 23- të:  180 sekonda
Dita 24- të:  210 sekonda
Dita 25- të:  Pushim
Dita 26- të:  210 sekonda
Dita 27- të:  240 sekonda
Dita e 28-të: Sa do që të mundeni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...