Të qenurit i çuditshëm, ju favorizon në gjetjen e dashurisë - Bota Sot
Të qenurit i çuditshëm, ju favorizon në gjetjen e dashurisë

Life style

Të qenurit i çuditshëm, ju favorizon në gjetjen e dashurisë

Më: 22 tetor 2018 Në ora: 20:17
Ilustrim

Këshilla “bëhu vetvetja”, tregon edhe njëherë, se duhet të jetë ai që jeni, me gjithë personalitetin e pazakontë apo të çuditshëm që e keni.

Buletini për Personalitet dhe Psikologji Sociale, ka zbuluar se të qenit i çuditshëm – apo jokonformist, në termet e të pëlqyerit – ju bën më atraktiv tek gjinia e kundërt.

Hulumtuesit kanë bërë studime me disa njerëz, të cilëve ju kanë kërkuar të përshkruajnë partnerin e tyre, që sapo e kanë njoftuar përmes ueb-faqeve të takimeve në internet.

Është zbuluar se të gjithë e kanë zgjedhur dikë, që nuk ju përshtatet në personalitetit, stil të veshjes dhe vendimeve jetësore apo opinioneve.

Para së gjithash, me këtë hulumtim është zbuluar se të qenit pak i çuditshëm apo njeri që i thyen rregullat, ju bën më atraktiv dhe të parapëlqyer nga gjinia tjetër. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera