Si të silleni me njerëzit që ju “helmojnë”

Life style

Si të silleni me njerëzit që ju “helmojnë”

Më: 23 tetor 2018 Në ora: 12:48
Ilustrim

Asnjë njeri nuk mund të ju pëlqejë të gjithë të tjerëve, megjithatë është një lloj i personalitetit që nuk pëlqehet nga shumica dërmuese e rrethit shoqëror.

Këta lloj njerëzish mund t’i keni takuar edhe ju, andaj më poshtë ju sjellim disa mënyra si t’i largoni këta njerëz që zakonisht sjellin vetëm probleme në jetën tuaj:

Injorimi- metoda e parë dhe më e thjeshta është injorimi i njerëzve që ju shkatërrojnë nervat,

Jini të sjellshëm- kjo është shumë me rëndësi sepse ata do të mendojnë dy herë para se të ju drejtohen përsëri,

Nëse këto ju duhet se nuk po kryejnë punë, atëherë;

Shkaktoni irritim edhe ju te ata, me mënyrat që veçse keni arritur t’i kuptoni,

Përdorni ton apo gjuhë të cilën ata nuk e kuptojnë,

Thoni të vërtetën- këtë nuk mund ta përballojnë, nëse ua thoni në fytyrë të gjitha gjërat që ata njerëz bëjnë/nuk bëjnë, do të detyrohen të shikojnë veten në pasqyrë, e ndoshta edhe të ju respektojnë më tepër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat