Nëse ndaloni të hani bukë – do t’ju ndodhin këto 8 gjëra - Bota Sot
Nëse ndaloni të hani bukë – do t’ju ndodhin këto 8 gjëra

Life style

Nëse ndaloni të hani bukë – do t’ju ndodhin këto 8 gjëra

Më: 25 nëntor 2018 Në ora: 21:36
Foto ilustrim

Të gjithë janë të çmendur për të pasur një dietë me pak karbohidrate – hahet pak bukë, makarona është mbivlerësuar.

Njerëzit në një dietë të tillë eksperimentojnë të marrin sa më pak karbohidrate.

Këtu është një listë e gjërave që ndodhin në organizmin tuaj kur nuk hani bukë:

Humbni ujin nga trupi 

Do të prekeni nga gripi për shkak të mungesës së karbohidrateve 

Bie oreksi 

Rreziku i sëmundjeve të zemrës dhe i diabetit mund të rritet - ose zvogëlohet 

Bie niveli i energjisë

Përballeni me kapsllëk 

Ju prishet disponimi

Ju nuk stërviteni si duhet

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...