Galaxy S10 mund të vijë me 12 GB RAM dhe 1TB memorie të brendshme - Bota Sot
Galaxy S10 mund të vijë me 12 GB RAM dhe 1TB memorie të brendshme

Mobile

Galaxy S10 mund të vijë me 12 GB RAM dhe 1TB memorie të brendshme

Më: 28 nëntor 2018 Në ora: 09:45
Galaxy S10

Versioni me rrjetin më të ri 5G i Galaxy S10-shit do të jetë një përbindësh i vërtetë sipas analistëve. Plot 12 GB RAM dhe 1 TB memorie të brendshme premtojnë analistët e ‘GF Securities’ për versionin e rangut të lartë të Samsungut.

Gjithashtu, sipas tyre, Galaxy S10 pritet të vijë me ekran 6.7-inç dhe katër kamera në pjesën e pasme dhe dy në pjesën e përparme, duke çuar totalin në gjashtë kamera.

Ka pasur spekulime se S10 do të ketë 512 GB memorie të brendshme, ashtu si Note 9, ndërsa është plotësisht e mundur që memoria prej 1TB të përfshijë edhe kartelën microSD prej 512 GB.

Ndërsa RAM-i prej 12 GB e fut këtë smartfon në një ligë tjetër sepse smartfonët që mbajnë aktualisht rekordin kanë 10 GB RAM memorie.

Versioni 5 G i S10-shit, po ashtu, pritet të vijë me kornizën e pasme prej qeramike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...