Flokë të dëmtuar? Kthejini butësinë dhe shkëlqimin me këtë maskë - Bota Sot
Flokë të dëmtuar? Kthejini butësinë dhe shkëlqimin me këtë maskë

Life style

Flokë të dëmtuar? Kthejini butësinë dhe shkëlqimin me këtë maskë

Më: 6 dhjetor 2018 Në ora: 10:08
Ilustrim

Bananet janë plot me kalium dhe vitamina, të cilat janë elemente të rëndësishme për rigjenerimin e flokëve.

Provoni këtë maskë për të ndihmuar në rivendosjen e butësisë dhe të shkëlqimit flokëve tuaj.

Çfarë ju nevojitet: ½ banane,1 lugë mjaltë, 1 lugë vaj ulliri, pak nenexhik.

Përgatitja:

Futni në blender bananen dhe nenexhikun, përzierjen e përftuar futeni në një tas dhe shtoni mjaltin dhe vajin e ullirit. Aplikojeni këtë maskë në flokët e lagur. Mbajeni për 20 minuta dhe më pas shpëlajeni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...