Si të kujdeseni për flokët e ngjyrosura - Bota Sot
Si të kujdeseni për flokët e ngjyrosura

Life style

Si të kujdeseni për flokët e ngjyrosura

Më: 7 dhjetor 2018 Në ora: 09:19
Ilustrim

Të gjithë duan të kujdesen sa më shumë për flokët, sidomos kur është fjala për flokët e ngjyrosura, për shkak të dëmtimit të flokut nga ngjyra.

Më të thatë, më të hollë apo më të ashpër nga flokët natyrale, andaj flokët e ngjyrosura duhet të kenë vëmendje të veçantë.

Për ta pasur flokun të shëndetshëm ndiqni këto këshilla:

▪ Mos i laj flokët çdo ditë. Lejo yndyrën natyrale që t’i ushqejë e t’i hidratojë, sepse flokët e ngjyrosur janë vetë të thatë.

▪ Laji flokët me ujë të vakët, assesi të nxehtë

▪ Përdor shampon pa përmbajtje sulfati dhe sa më pak kimikate.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...