Markovska: Pajtimi nuk mund të arrihet vetëm në mes deputetëve - Bota Sot
Markovska: Pajtimi nuk mund të arrihet vetëm në mes deputetëve

Maqedonia

Markovska: Pajtimi nuk mund të arrihet vetëm në mes deputetëve

Më: 20 dhjetor 2018 Në ora: 21:32
Gjulistana Markovska

Ish-deputetja Gjulistana Markovska për televizionin “Kanal5″ tha se është kundër amnistisë, ndërsa pajtimi nuk mund të arrihet vetëm në mes deputetëve.

Ligji për amnisti është një linjë e hollë në mes gjykatave të dyfishta dhe ndërhyrjes në gjyqësor. Në mes të gjykimit mua nuk më pëlqeu akti. Pajtimi nuk mund të jetë vetëm në mes deputetëve. Unë pajtimin e kuptoj sikur të gjithë deputetët, ish-deputetët, analistët, gazetarët që ta ulin gjuhën e populizmit. E kuptoj si një akt në të cilën do të jetojmë një jetë më paqësore pa vendosur politikën në radhë të parë në çdo segment. Unë mendoj se nuk duheshe të ketë amnisti”, tha Markovska.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat