7 janari ditë jo pune për gjithë qytetarët - Bota Sot
7 janari ditë jo pune për gjithë qytetarët

Maqedonia

7 janari ditë jo pune për gjithë qytetarët

Më: 2 janar 2019 Në ora: 15:03
Foto ilustrim

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale përmes një kumtese informon se në pajtim me Ligji për festa në Maqedoni, 7 janari (e hënë) për shkak të festës së “Krishtlindjeve ortodokse”, do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët e vendit.

MPPS gjithashtu në kumtesë uron qytetarët të cilët e festojnë këtë festë.

Kjo është dita e dytë e festës në vitin 2019, ndërsa deri në fund të vitit do të ketë edhe disa ditë jo pune për të gjithë qytetarët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...