Moti sot në Maqedoni

Maqedonia

Moti sot në Maqedoni

Më: 9 janar 2019 Në ora: 07:59
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoni do të me vranësira mesatare dhe reshje të borës, sidomos në pjesën perëndimore të vendit. Sipas Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike do të formohet shtresë e borës prej 10 deri 30 centimetra, ndërsa në rajonet malore edhe mbi 50 centimetra.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -10 deri -3 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej -5 deri 2 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ngjashëm me temperatura të ulëta dhe mjegull nëpër lugina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat