Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 19 janar 2019 Në ora: 09:38
Ilustrim

Moti sot do të jetë i vranët mbi lugina. Në pjesët perëndimore ekzistojnë kushte për reshje të shiut, ndërsa në pjesët malore reshje të borës dhe do t’i ketë në natën drejt të dielës.

Temperatura maksimale do të jetë në intervalin nga 2 deri 11 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti në do të jetë me vranësira dhe do të fyrjë erë e dobët juglindore.

Më së shumti borë ka në Mavrovë me 52 centimetra, dhe më pastaj vazhdon Llazaropole me 29, Dibra me 27 dhe Krusheva dhe Manastiri me 25.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...